Dámske pončo, viete ako ho nosiť?

Čo je to pončo?

Dámske pončo sa dá označiť ako „kríženec“ svetra a pleteného zvršku. Zoženiete ich v rôznej podobe, jednofarebné aj viacfarebné, krátke, dlhé, skrátka aké vás len napadnú. Ide v podstate o veľký kus látky s otvorom na prestrčenie hlavy a niektoré modely majú aj otvory na ruky. Aj napriek tomu, že pončá majú stále rovnaký strih, vyrábajú sa z rôznych materiálov a sú navrhované tak, aby podliehali módnemu diktátu. Dámske pončo má po rozložení jednoduchý štvorcový tvar a jeho pôvod je neodmysliteľne spojený s Mexikom.

Navyše je pončo vhodné pre každú ženu bez ohľadu na typ postavy a vek. Elegantne potlačí nedostatky postavy a vyzdvihne jej prednosti. Dámske pončo je aj skvelým riešením pre ženy s nadváhou alebo pre tehotné ženy s bruškom. Pončo sa dokonale prispôsobí ich zväčšujúcemu sa brušku.

Ako nosiť pončo?

Možno Vás napadne, že budete v ponče vypadať trochu „krabicovite“. Predsa je to iba voľný kúsok oblečenia, ktorý príliš nelichotí postave.  Opak je však pravdou, keď viete ako na to. Široké a rozviate pončo doplňte úzkymi džínsami alebo legínami. Skrátka doprajte voľnému zvršku priliehavý spodný diel. Celý model bude potom pôsobiť vyrovnane. Pokiaľ chcete opticky predĺžiť nohy, nezabudnite na čižmy s podpätkom. A pozor aj na jednoduchý fígeľ. Pokiaľ vám príroda dopriala vyššiu postavu, spokojne si môžete zvoliť dlhšie pončo, ale ženy s nižšou postavou by sa radšej mali zamerať na kratšie modely, ktoré zbytočne opticky nezmenšujú. 

V chladnom zimnom počasí oceníte dámske pončo s kapucou, ktorá zahreje nie len telo, ale aj hlavu.

S čím pončo nosiť?

Dámske pončo môžete nosiť prakticky s čímkoľvek. To je jeho najväčšia prednosť. Pončo sa hodí k džínsom, k sukni, k šatám alebo k legínam, skrátka čo Vás len napadne. Veľkým hitom tohtoročnej  sezóny sú strapce a etno štýl. Obľúbené sú aj prúžky a kocky. Dajte voľný priechod svojej fantázii a nebojte sa trochu experimentovať. Je najvyšší čas oživiť svoj šatník o tento praktický módny kúsok, v ktorom sa budete perfektne cítiť v každej situácii. Strapce sú navyše veľmi rafinované a romantické, dokonale vyzdvihnú Vašu ženskosť a zmyselnosť. Vsaďte na uvoľnenú módu a nenechajte sa ničím obmedzovať.  A pokiaľ chcete zohnať  lacné dámske pončo, sledujte ponuku nášho second handu.

Obľúbené značky second hand oblečenia