Retro móda – buďte štýloví v outfitoch, ktoré nosili naši rodičia

Módne trendy sa neustále menia, o tom niet pochýb. V 60. rokoch ľudia chodili oblečení úplne inak ako my dnes. Avšak niektoré kúsky boli nadčasové, takže sa pravidelne vracajú v novom šate. Možno ste zaregistrovali „zvonové“ rifle alebo nohavice na traky, ktoré v 90. rokoch nosili najmä tehotné ženy. Poďme sa spoločne pozrieť na to, aké oblečenie nosili naše mamičky a babičky.

Módne návraty, ktoré stoja za pozornosť

Hoci sa módni návrhári snažia vymýšľať nové strihy a variácie, pravdou ostáva, že v móde už bolo vymyslené takmer všetko. A preto je úplne logické, že trendy minulých rokov sa neustále vracajú. Pokiaľ radi sledujete staršie české či slovenské komédie, určite ste si všimli, že ľudia chodili poobliekaní úplne inak. Niektoré outfity sa zdajú až úsmevné. Do módy sa vracajú len tie najlepšie kúsky vsadené do modernej doby. Najviac látky, z ktorých bolo oblečenie ušité, sú oveľa pohodlnejšie, pružnejšie a tiež vzdušnejšie. Skrátka staré dobré veci sa objavujú v modernej podobe.

Hitom 70. letom boli rifle do zvonu, riflové bundy, blúzka zastrčená do nohavíc s vysokým pásom a samozrejme kvetinové vzory. Toto všetko fičí aj dnes. A samozrejme nemôžeme zabudnúť na obuv na širokom podpätku.

Vintage kúsky alebo to najlepšie z minulého storočia

Stále častejšie sa teraz stretávame s názvom „vintage“. Čo vlastne toto označenie znamená? Pôvodne sa takto začalo pomenovávať výberové víno, neskôr staré a kvalitné veci. Čo sa týka módy, vintage kúsky predstavujú výber toho najlepšieho, čo sa v móde objavilo. V posledných rokoch ide predovšetkým o celkom nové outfity, ktoré sa touto módou inšpirujú.

Vintage oblečenie by sa malo na prvý pohľad odlišovať predovšetkým nevšednosťou, ozdobami a originalitou.

Teplákové súpravy, riflové bundy a holé brušká

Prelom tisícročia nepriniesol žiadne výnimočné módne kúsky. Avšak v 90. rokoch minulého storočia to bolo oveľa lepšie. Pamätáte si klasické teplákové súpravy, ktoré nosili nielen deti? Tento pohodlný trend sa opäť vracia, naviac v kombinácii so štýlovými teniskami získate originálny voľnočasový odev.

Bolerká tesne pod prsia holé bruško? Prečo nie? Pokiaľ máte vypracované a pevné brucho, pokojne si tento letný hit môžete obliecť k minisukni alebo ku kraťasom. Rovnako tak dnes už kultové riflové bundy slávia svoj návrat. Opäť sa nosia a to nielen k rifliam, ale aj k šatám či sukni. A zabudnúť nesmieme ani na praktické a pohodlné rifle s trakmi.

Obuv – pohodlie na prvom mieste

Aj retro obuv oslavuje svoj návrat do módy. Pamätáte si na otvorené topánky so širokým opätkom, ktoré frčali v 60. rokoch? Tak presne také tento rok nahradili baleríny a lodičky. Krásne tvarujú nohy, podtrhnú ženskosť a na rozdiel od ihličiek si v nich nezlomíte nohu. Nezabúdajte taktiež na obľúbené topánky na klinovom podpätku a samozrejme tenisky. Táto obuv nikdy nesklame, čo dokazuje napríklad aj česká značka Botas.

 

 

Obľúbené značky second hand oblečenia

  • a ďalšie...
  • a ďalšie...